IMAVERE KOOL

sellest mis oli, on ja tuleb

Meie õpetajad

Posted by imaverekoolipere &emdash; 14/10/2009

Et paremini tundma õppida inimesi, kes lastele meie koolis iga päev tarkust jagada püüavad, korraldas 5. klass õpetajate seas väikese uuringu- mis siis õpetajatele meeldib, mis mitte, kelleks taheti lapseeas saada jne. Siinkohal toomegi ära, mida siis õpetajad vastasid 🙂
********
Kogu oma elu on õpetajaametile pühendanud 9 õpetajat 17st. Nad ei ole mujal töötanud kui lasteaias või koolis õpetajana.
Mõned õpetajad on tööle tulnud teistelt erialadelt- on töötanud hotellis, olnud auto- või bussijuht, töötanud vallas, olnud käsitöömeister või tööl lasteaias. Üks õpetaja on olnud ka vanempioneerijuht.
Neli õpetajat on unistanud õpetajaametist juba lapseeast alates. Õnnitleme neid- meil on vedanud, sest nende unistus on täitunud.
Kolm õpetajat soovis saada arstiks- aga läks teisiti.
Veel on olnud õpetaja unistuseks saada agronoomiks, näitlejaks, baleriiniks, sportlaseks, juuksuriks, geoloogiks aga ka kosmonaudiks.
Teised koolitöötajad on aga soovinud saada jäätisemüüjaks, laborandiks, müüjaks. Koolitöötajate seas on ka õpetajaks soovinu.
Õpetajate lemmikained põhikoolis olid: matemaatika (7), emakeel ja kirjandus (5), kunstiõpetus (4), loodusõpetus (4). Korra oli nimetatud bioloogia, geograafia, ajalugu, vene keel, inglise keel, saksa keel, muusika, füüsika ja kehaline kasvatus.
Gümnaasiumiajal lisandusid lemmikainete hulka psühholoogia, kunstiajalugu. Lemmikute edetabelisse jäi endiselt emakeel ja matemaatika, võrdväärselt lisandus ka füüsika.
Mis õppeained ei olnud õpetajate lemmikud? Füüsika (5), matemaatika (5), ajalugu (2), joonestamine, Nõukogude riigi ja õiguse alused 😀
Kui praegu saaks palju juurde õppida, siis õpetajate valikusse kuuluks inglise keel, psühholoogia, kosmoseteadus, turism, aiandus ja aiakujundus, õigusteadus, ajalugu, raamatupidamine, muusika, IT ja kirjandus.
Õpetajate lemmikvärvide hulgas domineerivad sinine (6) ja roheline (6). Edasi on lemmikvärvideks lilla (3), roosa (2) ja ülejäänud värve- virsikuvärv, oranž, valge, punane, kollane, must, kirsipunane) oli nimetatud ühel korral.
Mida õpetajad söövad?
Lemmiktoidud on: mulgikapsad (4), kartuli- kruubipuder (4, ühel puhul täpsustati et oleks soovitavalt ka sibul ja pekikõrned juures), seljanka (3) ahjukartul, hautatud liha kapsaga, ahjukana, salatid, seened, liha, sült kartulitega, seapraad, kapsarullid, juust, oliivid, kanaklimbisupp ja punase liha salat.
Magustoit mis südant rõõmustaks peaks nii õpetajate kui koolitöötajate arvates olema jäätis, seda siis kas pannkookide , mee, moosi või muu lisandiga. (samal nõul olid ka 5 klassi õpilased- jäätist võiks süüa kas või iga päev). Ja pannkooke võiks ka süüa. Nendesamade lisanditega. Jäätisega näiteks.
Kuidas õpetajad kasutavad oma vähest vaba aega?
loevad raamatuid (7)
teevad käsitööd (5)
katsetavad toiduretsepte (3)
mängivad mingit pilli (3)
teevad aiatööd (3)
liiguvad looduses, matkavad (3)
tegelevad sportimisega (3)
mängivad oma lastega (2)
käivad kinos või teatris (2)
lahendavad ristsõnu (2)
vaatavad televiisorit (2)
kuulavad muusikat (2)
reisivad
surfavad internetis
ehitavad
tantsivad
kirjutavad laule
laulavad
koguvad vanu asju.
Mis puutub vanadesse asjadesse- kui kõigi õpetajate tööaastad kokku liita, siis saame kokku 286 aastat. Vot see on juba staaž 🙂

Advertisements

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s

 
%d bloggers like this: